Põõsasmaran Potentilla fruticosa ´Abbotswood´

Sort ´Abbotswood´ on hallikasroheliste lehtedega tihe ümar   põõsas, kes hakkab õitsema juuni lõpus ja õitseb kuni novembri alguseni valgete õitega. Mõnekraadilised öökülmad teda selles ei sega.

Põõsas on 1,5 m kõrge ja 1,3 m lai. See maran on täiesti külmakindel. Mulla suhtes pole ta eriti nõudllik, kuid hoidu äärmuslikult kuivast, rododendroni-hapust ja ka ülelubjatud pinnasest. Kompost ja kastmine kuival ajal julgustavad põõsast õitsema.

Põõsas näeb värskem välja, kui mõned vanemad oksad varakevadel välja lõigata, et põõsast noorendada. Kerge pügamine ergutab uute võrsete teket ja intensiivistab õitsemist.

Kasututakse vabakujuliste madalate hekkide ja piirete rajamiseks. Väga kaunis ka murus üksinda või grupiti ja kiviktaimlas.

Üks vähestest sügisel õitsevatest põõsastest!

Pildil on sort ´Abbotswood Silver´ ja panin selle siia näitamaks, et ka põõsasmaranatel on kirjulehiseid sorte. Teine selline sort on ´Silvery Moon´. See sort on madala ja laiuva kasvuga - järelikult sobib pinnakatteks.
´Abbotswood´ õitsemas veigela ees. "Hoolikal" aiapidajal on lahkumisega nii kiire olnud, et labidaski on põõsasse pudenenud.