Mägiebaküpress "Filifera" Chamaecyparis pisifera "Filifera"

"Filifera Aurea" istikud
Noor "Filifera Nana"

Niitjate võrsetega mägiebaküpressid on väga vahvad aiaasukad. Nad on solistideks loodud. Nende sordinimes esineb enamasti sõna "filifera". Nüüdseks on saadaval üsna palju "filiferaid". Nad jätavad mõnusalt sassis mulje. Nad kasvavad enamasti laikooniliseks põõsasjaks puuks.
Tark on "filiferaid" kasvatada poolvarjulises kohas, kus on niiske ja viljakas muld. Kevadpäike teeb neile liiga, aga püsivalt niiske mulla puhul meeldib neile päikese käes kasvada. Siis on ka nende okastik kõige värvikam. Olles korralikult juurdunud suudavad nad stoiliselt taluda kaunis pikka põuda. Seisvat vett nad ei talu. Nende eelistuseks on kergelt happeline kuni neutraalne muld. Tuulist kasvukohta nad väldiks. Reeglina nad pügamist ei vaja, liiga rohke lõikamine ruineerib nende graatsilise vormi.
Nende esiema, sort "Filifera", kasvab kuni 4 m kõrgeks. Lisaks on aretatud terve plejaad hoopis madalamaid ja/või kollaseid sorte: "Filifera Aurea", "Filifera Aurea Nana", "Filifera Nana", "Filifera Sungold" (või "Sungold"). Nimetatud sordid on kõik aeglase kasvuga. 

"Filifera", parajalt matsakas, nagu üks õige ooperiteatri esisopran.
Mägiebaküpress "Golden Mop"