Mägiebaküpress ´Boulevard´ Chamaecyparis pisifera ´Boulevard´

Üks mägiebaküpressi sorte, mille võrsed on ebakorrapäraselt hargnenud ja tipud on rippuvad. Ta on sordi ´Squarrosa´ vegetatiivne mutant Okkad on peened, nõeljad, pehmed, kuni 0,6 cm pikad, pealt sinakasrohelised, alt hõbedased. Kasvab koonilise kujuga  inimesekõrguseks puuks, mis on alt 1...2 m lai. Noorena on ta väga ilus ja kontrastne. Hiljem hakkavad silma häirima võra sisemuses  pruunistuvad vanad okkad, mida tuleks kindlasti regulaarselt maha raputada. Sordi puuduseks on vastuvõtlikkus kevadisele päikesepõletusele ja seenhaigustele.

 Küllalt külmakindel. Kardab kevadise päikese põletust. Tark on istutada poolvarju, kus oleks niiskemapoolne ja viljakas muld. Tekitab  aeda omapärase värvilaigu. Kuiva mullaga kasvukohas jääb okaste värv kahvatuks. Mõnede asjatundjate arvates põhjustab võra sisemuse okaste pruunistumist puu kasvamine liiga varjulises kohas. Võra regulaarne pügamine tulevat väljanägemisele kasuks.

´Boulevard´ (noor veel, H=0,8 m)
´Boulevard´ -i edasiarendus, kelle nimeks ´Curly Tops´. Kasvab samuti 15 aastaga kuni 2 m kõrgeks ja 1 m laiaks. Pildil on tipu lähedal näha "lolliks läinud" oksi, mis roheliste ja sirgetana lokiliste vahelt välja turritavad. Niisugused "peast segi" läinud oksad tuleb tervikuna välja lõigata.

Selline on ´Squarrosa´ ise.

.