Clematis ´Paul Farges´ elulõng.

 

Selle elulõnga puhul tasub tähele panna nimedest johtuvat teatavat virr-varri. Clematis fargesii või Clematis potaninii var. fargesii või Clematis souliei või Clematis fargesii var. souliei kandis varasemat nime Farges´i elulõng. Nüüd määratleb eestikeelsete taimenimede andmebaas selle Potanini elulõngaks (C. potaninii). Tegemist on vähenõudliku elulõngaliigiga, aga rohke õitsemise tarvis vajab ta päikest. Potanini elulõng sirgub 2...5 m kõrguseks. Võrseid tagasi lõigata pole tarvis. Aga kärpida kannatab teda vajadustmööda ilma, et ta ennast sellest häirida laseks. Õied on tal väikesed (d= 4...4,5 cm) ja valged. Õitel on valdavalt 6 kroonlehte, aga mõnikord ka 5 või 7. Ta õitseb pikalt terve suve teise poole. Muudkui avab ja avab uusi õiepungi.

Aga on olemas veel elulõng ´Paul Farges´ SUMMER SNOW , kes on eelmise elulõnga ja hariliku elulõnga (C. vitalba) ristand. Vana nimega Farges´i (nüüdisnimega Potanini) elulõnga ja ´Paul Fargesi´ vahel erinevuste märkamiseks on tarvis olla asjatundja.

Kahjuks ma ei tea kumb kirjeldatud elulõngadest pildil on. Pildi tegemise ajal ei olnud ta veel õiget õitsemise hoogu sisse saanud.

Pildil oleva isendi ülesandeks on iluga mitte hiilgava raudposti varjamine (fotol keskel). Paraku ei suuda ta mööda siledat posti üles ronida, mistõttu teda tuleb nöörist sidemete paigaldamise läbi aidata. Kui ta õnnelikult üles välja jõuab, siis näib, nagu seisaks suur hunnik lehti ja õisi lausa nõiaväel sambana püsti. Lisaväärtuseks on meeldiv lõhn, mis üsna kaugelt tunda on.