Nipponi enelas "Snowmound" Spiraea nipponica "Snowmound"

´Snowmound´

´Snowmound´ - on 1,5m kõrge, kitsaste, tihedalt asetatud tumeroheliste lehtedega põõsas. Kaarduvad oksad kattuvad juuli algul puhasvalge õielumega. Meenutab 'Grefsheimi' ja annab koos sellega segamini istutatuna väga esindusliku, kaks korda suve jooksul õitseva heki või grupi. "Snowmound" õitseb "Grefsheim´ist" 2...3 nädalat hiljem. Noorenda vanu oksi tervikuna välja lõigates, kuid mitte kärpides, sest erinevalt jaapani enelast õitsevad tal eelmise aasta võrsed. On saanud aiandusauhindu.
´June Bride´ - on eelmisest poole madalam laiuva kasvuga sort. Väheldasem kasv ei tähenda kasinamat õitsemist, vastupidi - madal põõsake on kui üks suvesse äraeksinud lumehang..

´Gerlve´s Rainbow´ - on sort, mis pettis lootuseid. Kirjeldusi lugedes tundus tegemist olevat tõelise "Ilu Eediga", aga tegelikult on suviti tema lehed ebamäärase värvusgammaga, justkui määrdunud. Pisikeste lehtede kirjusus ei pääse mõjule ja kuna lehti on palju, siis läheb tulemus minu silmade jaoks hoomamatuks kollakas-pruunikaks laiguks. Kummalisel kombel olen unustanud teda suvises rüüs pildistada. Sügise saabudes muutus ta hoopiski nägusamaks. Lehtedele hakkas koloriiti andma huvitav lillakaspunane toon. Ta kasvab kuni 80 cm kõrgeks laiuvaks mütsakaks. Rohked pisikesd õied on valged. Pärast õitsemist püga teda madalamaks, niiviisi talitades avab ta suve teisel poolel teise lainena veel õisi. Põõsa noorendamiseks lõika vanemaid oksi tervikuna välja.

Spiraea nipponica ´Gerlve´s Rainbow´ in autumn
´Gerlve´s Rainbow´ sügise hakul.