Hariliku kadaka laiuvad sordid Juniperus communis.

Kõrvuti kõhnumiskuuri läbi teinud sihvakakasvuliste sortidega saab harilik kadakas uhkeldada ka laiuvate sortidega. Needki kadakad vajavad päikest ja mitte liigniisket pinnast. Koerad - kassid ei tohi saada neile peale sirtsutada - uriin rikub taimele iseloomuliku kuju.
´Repanda´ - on vaieldamatult tuntuim roomava loomuga harilik kadakas. Rohelised okkad on kergelt pruunika jumega, eriti talvel. Selle kadakasordi okkad on üsna pehmed, nad ei torgi käsi, kui põõsa ümbert rohida. Tõuseb maapinnast ca 30 cm kõrgusele ja suudab ennast kasvatada kuni 2 m laiaks
´Repanda Variegata´ - on eelmise sordi kreemide laikudega kaksikvend.
´Effusa´ - on esimesega sarnane, aga tema pind on säbrulisem.
´Depressa Aurea´ - suve teisel poolel ilmuvad noored võrsed on erkkollased. Talvel tõmbuvad okkad pea shokolaadpruuniks. Põõsas näib täiesti surnuna. Aga ära kiirusta labidat haarama - kevad värvib ta uuesti roheliseks. Hõre, 0,7 m kõrgune, laiuv põõsas.
´Depressa´ - on eelmise roheliseokkaline kaksik.
´Green Carpet´ - Norrast leitud täiesti maadligi hoidev harilik kadakas. Tal on väga lühikesed ja pehmed okkad. 0,2 m kõrgust on tema jaoks juba kõva sõna. Vöö ümbermõõduks pingutab ta soodsates oludes 0,8 m välja.
´Grüne Mantle´ ka ´Greenmantle´- on samuti väga maadligi hoidev sort. Tema okkad on tavalisest laiemad. Ta moodustab ilusa, tiheda, mitmekihilise vaiba. Üsna kiire kasvuga.
´Hornibrookii´ - on eelmisele sarnane, aga tema okkad on torkavad.

´Repanda´ dekoreerimas astangut.
Harilik kadakas ´Anna Maria´ Juniperus communis ´Anna Maria´. Poolast 1972.a. pärinev sort. Kasvab 0,3...0,4 m kõrgeks ja 0,8 m laiaks. Tal on tumerohelised lühikesed okkad.
Harilik kadakas ´Depressa´.
Harilik kadakas ´Nana Aurea´. Hoiab oma pehmed kollased okkad maadligi. Päike kipub teda kergesti põletama.
Olgu siinkohal näide paarist uuemast hariliku kadaka vaipjast sordist ´Spotty Spreader´ ja ´Goldschatz´.