Pfitzeri kadaka sordid Juniperus × pfitzeriana (syn. Juniperus × media)

Täies elujõus "Old Gold" kusagil Euroopas, meil ta loodetavasti inimesekõrguseks ei kasva.
"Pfitzeriana Glauca"

  Pfitzeri kadaka päritolu ei ole päris selge. Ta arvatakse pärinevat Mongooliast ning olevat sabiina ja hiina kadaka hübriid. Igatahes on ta ise ja ka sordid väga paljutaluvad, kaasa arvatud saastunud linnaõhk, mida paljud kadakad ei armasta. Eelistab üsna lahjat mulda, tublisti väetatud on talle liiast. Kõik nad taluvad hästi lõikamist.
"Blue and Gold" - madal, laiuv põõsas, mille kõrgus on alla 1,5 m. Sinakashallidel okastel kreemid laigud.
"Gold Coast" - laiuv, pealt lame põõsas, mille okkad on kuldkollased.
"Hetzii" - robustse olemisega lai põõsas (kuni 6 m). Kasvab kuni 4 m kõrgeks. Hallikasroheline, üsna torkav. Väikesesse aeda liiga kogukas.
"Mint Julep" - kasvab 2×2 m põõsaks. Ta on selgelt samblaroheline. Tal on tuntavad sabiina kadaka "näojooned". Oksad kaarduvad alaspidi. Sort on aastast 1970.
"Mordigan Gold" - kompaktne madal põõsas. Tal on erekollane suvine okkavärv.
"Old Gold" - kõrgust 1,5 m, laiust 2,5 m. Kollase (suvel) kuni pronksja (talvel) olemisega. Loetakse viimase poolsajandi parimaks arenduseks kadakate seas.
"Gold Star" - Kanadast pärit laiuva kujuga sort. Ilus kuldkollane värvus
"Pfitzeriana" syn. "Wilhelm Pfitzer"- eriti võimsa kasvuga kadakas. 4×4 m põõsas. Hallikasroheline. Pea ükski tingimus ei ole talle liialt halb. Väga populaarne kadakas, kelle päritolu ei ole teada. Loetakse üldse üheks populaarseimaks ja sagedamini istutatavaks okaspuuks. Nimetatud Stuttgardi puukoolipidaja Wilhelm Pfitzeri järgi 1896.
"Pfitzeriana Glauca"
- USA-s 1940.a. saadud eelmise sordi edasiarendus. Okastik sinisem. Kompaktsem.
"Golden Joy" - aeglase kasvuga, kohev, kollane mütsakas.

Kõik loetletud sordid on hästi paljundatavad ja kiiresti edenevad. Seetõttu pakutakse suhteliselt suuri istikuid üllatavalt väikese raha eest. Hiljem ei pruugi aeda peale nende enam midagi mahtuda.

Pildil olev "Gold Coast" on 1,5 m kõrge ja ilmatu lai.
Samuti võimas kadakas "Hetzii"

"Blue and Gold" on sordi "Pfitzeriana" kollaselaiguline suguvend.