Kirju kadaka sordid Juniperus squamata

Grupp "Blue Star" kadakaid (paraku olude sunnil pildistatud teravas keskpäeva päikeses) Juniperus squamata "Blue Star" Pea 2,5 m kõrgune "Meyeri" on pildistatud Eestis. Juniperus squamata "Meyeri" Pildil on näha põõsa keskel pruuniks tõmbunud vanu okkaid (varis), need tuleks käsitsi välja raputada.

 Kirju kadaka sordid on saanud paari aastaga väga populaarseks, eriti need, mis on sinaka okkavärviga. Nagu teisedki kadakad, vajavad kirjud kadakad päikest ja kergemat mulda. Väetisena võiks pinnasesse segada pisut luujahu. Multshida võiks lehekõduga. Kirju kadakas ei armasta tugevaid tuuli. Kerge pügamine teeb teda ilusamaks ja kohevamaks. Tema veaks on asjaolu, et ta ei raatsi maha lasta oma aja ära elanud okkaid. Need tuleks käsitsi maha raputada.

"Blue Star" - 10 aastaselt on ta umbes 60 cm kõrgune mütsakas. Väga kauni sinise värvusega. Saadud "Meyeri" tuulepesast nati enne 1950.a.. Üks populaarsematest kadakasortidest üldse mujal Euroopas.
"Blue Carpet" - võrratult kaunis laiuv kadakas. Kasvab küllaltki kiiresti. On "Meyeri" mutant. Sünniaasta on 1962. Võimeline kerkima 0,5 m kõrgusele ja katma 2,5 m diameetriga ala.
"Meyeri" - vana tuntud sort. Ka Eestis. Väga omapärase värvusega. Veaks loetakse seda, et ta ei lase oma vanu surnud okkaid maha. Põõsast tuleb nendest puhtaks raputada. Kasvab kuni 2 m kõrgeks. Laseb ennast suurepäraselt kujundada vormpuuks (bonsaiks)
"Holger" - rootslase Holger Jenseni poolt 1946.a. maailmale tutvustatud sort. Kasvab madalaks, laiuvaks põõsaks. Noored kasvud on väävelkollased..

Kirju kadakas "Floreant" Juniperus squamata "Floreant". Näeb välja, nagu "Blue Star", ainult laiguti on okkad kreemkollased. Kasvab mütsakaks, mis on 0,5 m kõrge ja samapalju lai. Täispäike.
"Dream Joy" - nagu polekski kirju kadaka sort. Tundub teine harjumatult kollane. Tegemist on üsna haruldase sordiga.
"Golden Flame" on veel liiga uus sort, et tema kohta midagi kindlat öelda. Kasvukujult sarnaneb "Meyeri"-le, aga võrsete tipud on kreemid.