Angervaks Filipendula sp.

F.ulmaria ´Variegata´

Angervaksadele tuleks aias valida samasugune koht, nagu nad looduses eelistavad - niiske mullaga metsäär või jõekäär. Aiatiigi äärne oleks talle igati sobiv koht. Kui tahad väetistega anda neile kasvulusti, siis tee seda varakevadel ja vali kõrge kaaliumi sisaldusega väetis.

Angervaksadest on tuntumad järgmised: Filipendula rubra - punane angervaks. Kasvab kuni 2 m kõrgeks ja avab kesksuvel paljudest pisikestest, roosadest õitest koosneva õiekobara, mille läbimõõt võib ulatuda 25 cm-ni. Ameeriklased kutsuvad teda "preeriate kuningannaks". Tema väga tuntud sordil ´Venusta´ on õievärv sügavam roosa. Meie aias oli ta üle 2 m kõrge. Aias võib punane angervaks osutuda pisut liialt invasiooniliseks.

F. ulmaria ´Variegata´- kirjulehine angervaks. On eelmisest madalam - kuni 80 cm- ja kontrastselt kirjute lehtedega (kollane+roheline). On valmis kasvama ka üsnagi kuivas kohas, vajab rohkem päikest kui punane angervaks. Õisikud koosnevad elevandiluu värvi õitest. Kuna õisikud ei ole teab, mis pilkupüüdvad, siis lõika nad parem maha. Taim satub hämmingusse ja hakkab hädaga rohkem lehti kasvatama. (M.O.T.T.).

Paljundamiseks: jagatakse varakevadel või ka -sügisel. Paljundatavad ka seemnetega.Filipendula ulmaria ´Variegata´
Filipendula rubra ´Venusta´.