Astilbe Astilbe sp.

Sellelt lehelt leiad mõned astilbed, kes mulle meeldivad ja seetõttu saavadki nad omale eraldi lehe.  Siia muljudes saad tagasi astilbede pealehele. Aga siia klikkides satud "muusikastiilide" astilbede lehele.

See väga omapärane hübriidne astilbe kannab lausa kolme nime: 'Color Flash', 'Colour Flash' või 'Beauty of Ernst'.
Tema lehed värvuvad juba suve hakul punastesse toonidesse. Värvigamma küll muutub ajas, aga punaseks jäävad lehed kuni sügisese hääbumiseni. Ta talub üsna hästi täispäikest, aga on kenasti värvikas ka poolvarjus kasvades. Selle astilbe õied on roosad. Meie aias on ta ca 40 cm kõrge.
Sordi aretas Holtmaat 2007.a. Samalaadne sort on 'Color Flash Lime'. Selle iluduse lehed on intensiivselt laimikollased(rohelised).
Astilbe 'Color Flash'

Astilbe 'Color Flash'.
Astilbe 'Flamingo'
Tegemist on hübriidse Arendsi astilbega. 'Flamingo' on majesteetlik astilbe loomulikult flamingoroosade õisikutega. Viimased on õhulised ja kenasti kaarduvad. Tema lehestik on tumeroheline ja pilkupüüdvalt läikiv. Ta kasvab kuni 70 cm kõrgeks.
Astilbe 'Flamingo'

Tegemist on lihtlehise astilbe (A. simplicifolia) sordiga. See roosade õitega väike kaunitar sobib pinnakatteks või istutusala ääriseks. Ta talub nähtava pingutuseta ka täispäikest. Aga ikka eeldusel, et muld on tummine ja hoiab parajal määral vett tallel. Tema lehed on pronksja jumega, õisikuid võid kasutada lilleseadetes. 'Sprite' on aeglasekasvuline, ta sirgub maksimaalselt 25 cm kõrguseks.
Ta on võitnud aiandusauhindu.

Astibe 'Sprite'

Astilbe simplicifolia 'Sprite'
Astilbe 'Delft Lace'
'Delft Lace' on hübriidne astilbe. Ta edeneb kuni 60. cm pikkuseks. Teda iseloomustavad sinkjas, hõbeja läikega lehestik ja punased õisikuvarred. Õiepungad on tumeroosad, avanenud õied on maheroosad. Rohked õisikud kerkivad kõrgele lehestiku kohale.
Astilbe 'Delft Lace'