Pajulehine tuhkpuu Cotoneaster salicifolius

Pajulehine tuhkpuu on pooligihaljas põõsas, keda on rängalt ekspluateeritud tuhkpuude sordiaretuses. Varieeruva kasvukujuga. Iseloomulikuks tunnuseks on pikliku kujuga lehed. Kannab sügiseti rohkelt erepunaseid vilju, mis püsivad põõsal poole talveni. Pärit Hiinast. Kui mitmed tuhkpuuliigid on määratletud 5 tsooni taimedeks, siis see on pisut külmaõrnem ja teda paigutatakse 6-sse tsooni. Paraku on tsoonidesse määratlemine üsna tinglik.
Üheks tuntumad sordiks on
"Gnom" - 1938 a. Saksamaalt alguse saanud iludus. Moodustab laia ja madala lehekünka. Vilju tavaliselt vähem kui liigil. Lehed tõmbuvad talvel pronksjaks. Olgu siinkohal nimetatud veel valik pajulehise tuhkpuu sorte: ´Autumn Fire´, ´Repens´, ´Fructu Luteo´(kollased viljad, sageli peetud ka C.frigidus sordiks), ´Parkteppich´ jne.
Cotoneaster salicifolius var.floccosus kannab ka nime C. floccosus - piklikud, pealt läikivad lehed, mille alumine külg on kaetud valkjate udemetega. Ta kannab sügiseti suurel hulgal punaseid vilju. Pärit Hiinast 1908.a.

Pajulehised tuhkpuud eelistaksid kasvada nii, et keskpäevane päike ei paistaks neile lagipähe. Parema meelega nad peesitaksid hommiku- või õhtupäikeses.

Cotoneaster salicifolius var.floccosus.