Elupuu ´Rheingold´ ja teised madalad kollased elupuud ´ Thuja occidentalis ´Rheingold´

´Rheingold´ on madala ja laia koonilise kujuga elupuu. 10 aastaselt on 70 cm kõrge ja alt üle 1 m lai. Max kõrgus ca 1,5 m.Loetakse mõnede asjatundjate poolt üheks paremaks kollaseks elupuuks. Talvel omandab ta ilusa vaskse jume. Ta on igal hetkel sedavõrd kollane, et mitte arvata, nagu oleks tegu mõne kohe-kohe hingusele mineva rohelise elupuuga, kes enne Looja karja minekut kollaseks hakkab kuivama. Igati asjalik rõõmus kollane laik aias. Kasvukoha suhtes leplik. Täispäike, sügavam, viljakas muld.

 

 

Keraja kujuga on ´Golden Globe´
´Golden Tuffet´ on omapärase okastikuga kääbik.

´Golden Globe´ - on 1964.a. pärit sort. Ta moodustab täiusliku kollase kera. Pikkamööda saavutab kera kuni 1 m-se läbimõõdu. Kannatab suurepäraselt pügamist. Ta on ühtlaselt kollane kogu aastaringi.
´Golden Tuffet´ - on omapärase ilmega uuem sort. Suvel püsib ta kollasena, talvel koloreerub pruunikas-vaskseks. Päike kevadeti ei ole ta tervisele kasulik. Talub hästi pügamist.
´Amber Gold´ - on erkkollane elupuusort. Peaks olema kõige kasinamakasvulisem kollaste seas.
Tõeline pilguahistaja - ´Amber Gold´.

´Selena´- siiani veel haruldane elupuusort, mis on pärit poolaka W.Wnuka puukoolist. Oma tiheda võra ja ilusa, laimirohelise värvuse tõttu on äratanud asjatundjate tähelepanu. Kasvab aegamööda kuni 1,5 m suuruseks keraks.
Elupuu ´Selena´

´Mirjam´ - on ´Danica´ mutant. Kui viimane on aastaringselt roheline kera, siis ´Mirjam´ on eripärane oma muutuva koloriidi poolest. Suvel on ta kollane, eriti loomulikult uued võrsed. Talvel värvub ta pronksroheliseks, mis on varjutatud siin-seal oranzhiga. Moodustab aegamööda kasvades kuni 80 cm kõrguse kera.