Väikeselehine jalakas (U.parvifolia)

– on pärit Hiinast. Ta on katsetes olnud külmakindel kuni pakaseni -34 C. Samas arvatakse tema sorte olevat kahtlaselt külmakartlikud. Tal on väheldased, nahksed, läikivad lehed. Väikeselehine jalakas on väga sobivaks valikuks algajale bonsaihuvilisele. Ta talub suurepäraselt kehvasid ning pidevalt muutavaid olusid ja ohtrat lõikamist. Jalakasurm eelistab temale teisi jalakaid, aga 100% resistentne ta ei ole.
'Frosty' – kasvab väheldaseks põõsasjaks puuks. Ta lehed rulluvad pungadest lahti laimikollastena. Suvel on tumeroheliseks värvunud lehed ääristatud valgete sakkidega, aga ta kipub kergesti pöörduma tavaliseks roheliselehiseks jalakaks. Sügisel omandavad lehed uuesti kollaseid koloriite.
'Geisha' – on veel napima kasvuga (10.aastaselt on kuni 1,5 m kõrge) põõsas. Tema väikesed lehed on sarnaselt eelmise sordiga samuti muutuva mustri ja värviga. Kõik oleneb parasjagu käimasolevast aasta-ajast.

Ulmus parviflora ´Geisha´
´Geisha´ suvel.

Madal jalakas (U. pumila) on pärit Venemaalt ja Kaug-Idast. Kasvab külmakindlaks suureks põõsaks või madalaks puuks. Tavaliselt võtab koha sisse vooluvete kallastel. Järelikult on tema eelistuseks püsivalt niiske muld. Tema oksad murduvad kergesti. Jalakasurm teda väga tihti ei külasta, aga resistentne ta pole. Erilist aianduslikku võlu temas pole.
´Aurea´ BEIJING GOLD - leiti Hiinast. Tegemist on väheldase põõsaga, kelle väiksepoolsed lehed on selgelt kollased. Tavaliselt patenditakse vaid ilusaid sorte, millel võib oodata suuremat müügiedu.