Saarvaher Acer negundo

Saarvaher ´Flamingo´ on paigutatud tumedale foonile.
´Flamingo´ häbelikult "punastavad" lehed.

Saarvaher on kiire kasvuga, kuid paraku lühiealine suur puu. Tema kõrgus ulatub 15m-ni. Väleda kasvu tõttu rajatakse temast kaitseistandikke. Iluaianduses on tuntud ja hinnatud saarvahtra sordid:

´Flamingo´ - jätab tänu oma rohkelt valgekirjutele lehtedele väga heleda ja rõõmsameelse mulje. Kuna noored lehed on roosakad, siis lisandub taimele veel ka roosa "põsepuna". Kasvatatakse nii põõsana kui ka tüvepuuna. Viimasel juhul on sort poogitud saarvahtra tüvele sobivale kõrgusele. Paraku on see iludus Eesti tarvis pisut külmaõrn. Teda tuleks istutada sooja kohta ja võimalusel talveks katta. Seda on lihtsam teha, kui on tegu põõsasvormiga. Meie aias on ta kõigest hoolimata rea aastaid vastu pidanud. Katta pole me teda viitsinud. Preagu on tema ca 1,8 m kõrgusele poogitud võra juba pea 3 m läbimõõdus ja teda tuleb veelgi tugevamalt tagasi lõikama hakata.´Flamingo´ on kõige ilusam augustis. Selleks ajaks suureks sirgunud noorte võrsete lehed on väga värvikad. Seetõttu lõigatakse teda igal aastal tugevasti tagasi, et saada hulgemini noori võrseid. Lõigata tuleks suve lõpus. Kevadel teda ei tohi lõigata, ta jookseb sedavõrd tugevasti mahla, et jääb "kuivaks". Kevadel avanevad tema lehed pungadest kummaliste moodustistena, mis näevad välja, nagu putukate poolt äranäritud tombud või narmad. Suru kogu tahtejõudu kokku võttes endas maha tahe haarata mürgipritsi järele. Kulub veel üsna hulga aega ja alles siis näed, et täielikult normaalmõõtu kasvanud lehed on putukate poolt absoluutselt puutumatud

´Kelly´s Gold´ - on Uus- Meremaalt pärit kollaselehine sort. Ka tema teeb kevadel pungi avades vigurit. Pungadest näib piiluvat midagi tellisepunast, aga võta näpust - tegelikult rulluvad lahti üsna puhaskollased lehed.

´Kelly´s Gold´-i lehed ei talu eredat päikest.
´Kelly´s Gold´ - i oksad varakevadel.