Tömbilehise viirpuu täidisõieline sort ´Paul´s Scarlet´ Crataegus laevigata

Crataegus laevigata ´Paul´s Scarlet´

Täidisõielise viirpuu poogitud istik sarnaneb õunapuu istikule. Täiskasvanud viirpuu näeb kaugelt vaadates samuti õunapuu moodi välja. Suvel kattuvad selle puu oksad tihedalt justkui väikeste roosakaspunaste roosiõitega.
Täidisõielisel viirpuul on raugematu populaarsus aiapidajate hulgas. Väga ilus soolopuu. Sageli tulevad inimesed suvel istikuärisse ja paluvad "seda ilusat puud, mis praegu õitseb".
Tasapisi on hakanud levima ka Mordeni viirpuu (C. × mordenensis) sort ´Toba´. Sellel Skandinaaviast pärit viirpuusordil on kreemvalged täidisõied ja suured punased marjad. Hoopis vähem kasvatatakse tömbilehise viirpuu roosaõielisi sorte ´Rosea´ ja ´Rosea Flore Pleno´. Esimene neist on liht-, teine täidisõitega.
Viirpuud on väga vähenõudlikud, aga nad võivad kannatada putukate ründe all. ´Paul´s Scarlet´ - i istutamisel tuleb olla hoolikas. Ta kipub istutamist halvasti taluma. Probleemide vältimiseks on targem teda istutada varakevadel ja esimesel suvel jälgida, et ta kuivaga regulaarselt kastetud saaks. Tömbilehisele viirpuule meeldib niiske pinnas ja soe kasvukoht. Ta ei salli tuult ega kannata soola.

´Paul´s Scarlet´ oma täies hiilguses.