Mliivska rannja.

Ei maksa arvata, et olen arvuti taha ära zombistunud ja niiviisi sellele lehele kummalise pealkirja kokku käkerdanud. Tegelikult on tegemist Ukrainast pärit sordiga ja kuna sordinimesid ei tõlgita, siis tuleb siinkohal läbi ajada niisuguse nimekujuga. Hea veel, et meil lõunapoolsed taimed ei kesta, muidu tuleks viimaks paremalt vasakule nimesid kirja panema hakata!

Nagu nimi ütleb, on tegu varakult valmiva pirniga. Tema viljad kõlbava nosida juba augustis, jahedamal suvel siiski septembris. Nad on mõnusalt magusad. Pirnid on keskmise suurusega ja õhukese koorega. Säilitamiseks nad ei sobi. Viljad sarnanevad ´Pepi´ omadele, aga nad ei ole kõverad. Viljad on klassikalise pirni kujuga, valminuna kollakad. 2015.a. olid need meie aia puult saaduna keskmiselt 88 g raskused.

Puu on meil osutunud piisavalt külmakindlaks ja hoolimata külmadest talvedest (oma kodumaaga võrrelduna) suudab ennast üsna suureks kasvatada. Kannab ühtlaselt pea igal aastal ja alustab seda tegevust juba noorena. Mullastiku suhtes ei pirtsuta.

Pyrus ´Mliivska rannja´