Victoria ka Viktooria.

Prunus ´Victoria´
´Victoria´ on maitsev (päikeselisel aastal) ja ilus ploom. Tema puhul peab vanarahva tarkuse ümber sõnastama - ilu sünnib väga hästi patta(suhu) panna!.

Hiline, mitte igal aastal valmiv ploom. Aretatud Inglismaal 19 saj. esimesel poolel.

Viljad on suured (32 g), ovaalsed, punased - tõelised iludused. Valminuna väga maitsvad, annavad ka maitsva kompoti. Viljaluu on poollahtine. Suhkruid 8,6%. Viljade keskmine korjeaeg on 18 .sept. Vihmasel ja jahedal suvel jääb tuimaks ning vesiseks, aga head kompotti saab neist ikkagi teha.

Puud on keskmise kasvuga, kõrge ja kaarja (laiuva) võraga, väga saagikad (keskmiselt 30 kg puult), piisavalt külmakindlad. On isetolmleja ja annab ka teistele tolmu. Temale endale on headeks tolmuandjateks ´Edinbourghi ploom´ ja ´Agen´. Noored puud kasvavad vilkalt ja hakkavad varakult kandma. Mullastiku suhtes ei ole noriv.

Muide, ´Victoria´ on ainuke Eestis kasvatamist leidnud viljapuu, kellele on omistatud väga hinnatud aianduslik aunimetus Award of Garden Merit. Sellist tunnustust pole ühelgi õunasordil, pirnil ega kirsil, kes Eestis kasvada suudaks. .