info@calmia.ee +372 5531918 +372 6238830

Loengud, mida on võimalik Jüri Annisti esituses kuulata/vaadata.


Valdav osa aiapidajatest, kes lähevad istikuärisse püsililli soetama, sooviksid, et need õitseksid terve suve. Paraku ei suuda püsikud õitsemise kestvuses suvelilledega võistelda. Õnneks leidub püsilillede seas siiski ka selliseid, kes õilmitsevad kauem kui nädal paar. Peatume sellistel liikidel pikemalt – vaatame üle populaarsemad sordid, kirjeldame neile sobilikke kasvutingimusi, meenutame erinõudeid (kui neid sel või teisel liigil on). Loeng on pikk, kaheosaline.

Loeng „Lehtpuude ja -põõsaste põnevamatest sortidest”

Lehtpuude/põõsaste liikidel on sorte, keda teatakse ja seetõttu ka enamasti ostetakse. „Priimuste” kõrval võib leiduda mitmeid teisi, kes on vast põnevamadki, aga miskipärast jäänud suurema tähelepanuta. Saame sellistega tuttavaks ja heidame pilgu nende kasvunõuetele ning hooldusvajadusele. Loeng on pikk, kaheosaline.

Loeng „Aiatiigid – erinevate tiigiliikide plussid ja miinused”

Iga aiatiik koosneb kolmest komponendist: veest, õnarusest ja taimedest. Kui valitud komponendid kokku ei sobi, siis nägid vaeva, kulutasid raha, aga tulemus ei rahulda. Uurime, kuidas komponente kombineerida nii, et tiigi hooldamine ei hakkaks segama suvepuhkuse mõnusat veetmist ja silmailu kõlbaks sõpradelegi näidata. Loeng normaalpikkusega.

Loeng „Turbaaed ja selle rajamine”

Kuhu rajada, kuidas rajada ja millised taimed sobivad sinna istutada. Loeng normaalpikkusega.

Loeng „Väheldased põõsad ja puud”

Valdav osa heitlehistest põõsastest ja puudest kasvab oluliselt suuremaks, kui oskasime arvata. Vaatame üle need lehtpuud/põõsad, kes jäävad mõistlikesse mõõtudesse ja kellega on vähem askeldamist. Loeng normaalpikkusega.

Loeng „Rajan ise omale aia”

Loomulikult saad mõnest haljastusfirmast omale tellida aia rajamise, aga vast on seda hoopis põnevam ise teha. Loeng normaalpikkusega.

Loeng „Laiskuri lillepeenar”

Aias olevad istutusalad võivad nõuda üllatavalt palju aega hooldustöödeks. Kuidas teha nii, et ilupeenraga oleks vähem mässamist? Loeng normaalpikkusega.

Loeng „Mulla pH ja selle määramine”

pH mõiste, kuidas see mõjutab taimede kasvu ja kuidas seda kodus määrata. Lühike ülevaade erineva happevajadusega ilutaimedest. Pikk loeng, kaheosaline.

Loeng „Happelise mulla lembesed okaspuud”

Mõned näited okaspuudest, kes vajavad üsnagi happelist mulda. Lühike loeng.

Loeng „Taimede kogumid”

Kuidas moodustada aeda taimede kogumeid. Põhineb kiviktaimlate näidetel. Väga pikk loeng.

Loeng "Koduaia kaunimad okaspuud"

Okaspuud kasvavad suureks. Nad vajavad vett. Mitmed neist on allelopaatilised. Nende kasvukoha eelistused. Liigiti ülevaade huvitavamatest sortidest. Pikk loeng.

Loeng "Taimed, kes peavad aias olema"

Ülevaade taimedest, kes on sedavõrd ilusad või kasulikud, et nad peaksid igas aias olema. Loeng normaalpikkusega.

Loeng "Ohutud aiataimed"

Lühike ülevaade taimedest, kes ei ohusta lapsi ega lemmikloomi.


Võta ühendust